wtorek, 6 września 2011

Dożynki Powiatowe


21 sierpnia 2011 r. w Sokołowie Podlaskim odbyły się uroczyste obchody Święta Plonów – DOŻYNKI POWIATOWE 2011.
Patronat honorowy nad uroczystościami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Biskup Drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz.
Święto Plonów rozpoczął korowód delegacji dożynkowych z wieńcami, któremu przewodziła Orkiestra Dęta OSP Sokołów Podlaski. W korowodzie uczestniczyli organizatorzy i zarazem gospodarze Dożynek, przedstawiciele gmin z terenu powiatu sokołowskiego z władzami samorządowymi na czele oraz zaproszeni goście. Wśród nich znalazł się Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.
Uroczysta Msza Święta w intencji rolników i ich plonów odbyła się w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, a celebrował ją Ksiądz Prałat dr Zbigniew Rostkowski. Podczas Mszy Św. dokonał on również poświęcenia wieńców i chlebów dożynkowych.

wiecej na http://www.powiat-sokolowski.pl/aktualnosci/63-aktualnosci/246-doynki-powiatowe-2011-.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz