środa, 25 maja 2011

Ważne zwycięstwo MKP Pogoń Siedlce!!



Gratuluję piłkarzom MKP Pogoń Siedlce zwycięstwa nad wiceliderem Bronią Radom! Mecz który został rozegrany dnia 24.05.2011r w Kozienicach zakończył się wynikiem 3:2 dla Pogoni. To zwycięstwo ma ogromne znacznie w układzie tabeli gdyż dało zespołowi z Siedlec przewagę punktową nad drugą w tabeli Bronią Radom.Mam nadzieję, że ten sukces przyczyni się znacznie do awansu czego życzę piłkarzom i działaczom sportowym działającym w klubie.

Więcej na stronie: MKP Pogoń Siedlce

niedziela, 22 maja 2011

Obchody 3 maja w powiecie sokołowskim

W  Sokołowie Podlaskim uroczystości rocznicowe z okazji Święta 3 Maja rozpoczęły się o godzinie 12.30 Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele Konkatedralnym. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, poczty sztandarowe i przedstawiciele środowisk kombatanckich, instytucji i organizacji działających na terenie powiatu sokołowskiego oraz mieszkańcy powiatu. Po Mszy św.  jej uczestnicy przeszli ulicami Sokołowa Podlaskiego, a delegacje złożyły kwiaty pod: pamiątkową tablicą przy ul. Kilińskiego,  Pomnikiem AK oraz Pomnikiem Ks. S. Brzóski.





Głównym punktem uroczystości w Sokołowie Podlaskim było spotkanie pod Pomnikiem Niepodległości w parku im. Adama Mickiewicza. Rozpoczął je Burmistrz Bogusław Karakula który powiedział piękne przemówienie. Potem kwiaty pod pomnikami złożyli: Senator RP Waldemar Kraska wraz z Posłem na Sejm RP Bogusławem Kowalskim, Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  delegacje PSL  - Zarząd Powiatowy i Zarząd Sokołów Podlaski, Burmistrz Bogusław Karakula z delegacją, Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk z Wicestarostą Martą Sosnowską i Przewodniczącym Rady Powiatu Antonim Czarnockim,  Wójt Gminy Sokołów Podlaski  Marcin Pasik z delegacją,  delegacje Światowego i Krajowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Sokołów Podlaski, Związek Sybiraków oddz. Sokołów Podlaski, Niezależnego Samorządnego  Związku Zawodowego „Solidarność”, delegacje PiS oraz PO, Nadleśnictwa, Komendy Powiatowej Policji, , Komendy Powiatowej PPSP oraz OSP „Cukrownia” w Sokołowie Podlaskim, a także delegacje sokołowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zródlo: Strona Powiatu Sokowskiego

sobota, 21 maja 2011

Wojewoda Mazowiecki w powiecie sokołowskim



27 kwietnia br. Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski przebywał na terenie powiatu sokołowskiego.
Roboczą wizytę w powiecie Wojewoda rozpoczął od spotkania z Zarządem Sokołowskich Zakładów Mięsnych  i zwiedzenia zakładu.
Wojewoda spotkał się również z samorządowcami i mieszkańcami z terenu powiatu sokołowskiego. Głównym celem spotkania było przedstawienie wojewodzie problemów z jakimi borykają się i samorządy i mieszkańcy powiatu sokołowskiego.
Każdy z uczestników spotkania miał okazję zadać pytanie Wojewodzie. Z możliwości skorzystali wójtowie wspominając o utrapieniu, jakimi dla wałów przeciwpowodziowych są bobry. Poruszono także kwestię zanieczyszczania wód, budowy obwałowań przy drogach lokalnych, a także omówiono najistotniejsze praktyczne problemy związane z prowadzeniem inwestycji i gospodarowaniem na obszarach Natura 2000.
Po spotkaniu w starostwie powiatowym Wojewoda udał się do Ceranowa, aby obejrzeć obwałowania dróg na terenie gminy, które sfinansowano z rządowej rezerwy celowej. W Urzędzie Gminy również zorganizowano spotkanie Wojewody z mieszkańcami.