czwartek, 19 marca 2015

Czy będzie II tura wyborów?


Kampania przybiera tempa... a także wyniki sondażowe zmieniają się jak pogoda. Kandydaci spotykają się z wyborcami i każdy chce pokazać, że to on nadaje się na Prezydenta RP. Większość kandydatów jeździ po kraju i spotyka się z wyborcami lecz jedni robią to z większym "rozmachem" inni bardziej skromnie. Każdy przekonuje do swoich racji i chce pokazać swoje poglądy a także powiedzieć co zrobi jeśli zostanie wybrany w wyborach 10 maja. Również odbywa się zbieranie podpisów popierających kandydaturę aby móc wystartować trzeba zebrać ich minimum  100 tys..

Podczas tej kampanii rodzi się wielkie pytanie... czy obietnice jakie składają kandydaci mogą zostać spełnione? Obecny Prezydent a także starający się ponownie o prezydenturę Bronisław Komorowski jest w gorszej sytuacji ponieważ kontrkandydaci często skupiają się na decyzjach jakie zatwierdził obecny Prezydent m. in. wiek emerytalny jest głównym tematem jaki jest poruszany przez innych. 

Obietnica- ile to kosztuje?
Ostatnio w gazecie zostały przeliczone obietnice na pieniądze. Andrzeja Duda kandydat PiS został pokazany jako przykład, że spełnienie wszystkich postulatów jakie głosi może kosztować nawet 250 mld zł. Czy Polska jest w stanie udźwignąć takie obciążenie  finansowe...? Brak jest najbardziej udzielenie odpowiedzi na pytania skąd wziąć na to pieniądze...? 


wtorek, 3 marca 2015

Początek 2015

Pierwsze miesiące roku 2015 upływają w bardzo nerwowej atmosferze. Walki na wschodzie Ukrainy potęgują strach w społeczeństwie również w naszym kraju przed zagrożeniem wojny. Działania jakie podejmują przedstawiciele Państw nie przynoszą oczekiwanych skutków. Lecz z informacji podawanych w mediach widać minimalny postęp w celu ustabilizowania sytuacji u naszych sąsiadów.

Cały czas trwają strajki zaczęło się od lekarzy potem górników a teraz swoje nie zadowolenie wyrażają rolnicy a także "frankowicze"... Każda z tych grup walczy o dodatkowe pieniądze a także przywileje zawsze staram się zrozumieć ludzi i ich racje. Pewne jest to, że gospodarki na świecie a także i w Polsce są w okresie odbudowywania po okresie spadku wzrostu gospodarczego. Dla gospodarki naszego kraju a szczególnie rejonu wschodniego dodatkowym problemem są embarga na produkty z Polski. Zadłużenie samorządów a także całego kraju jest duże dlatego często będziemy musieli ograniczać koszty.