poniedziałek, 13 czerwca 2011

Pogon w II lidze!! Otwarcie stadionu

Siedlecka Pogoń na otwarcie nowego stadionu zremisowała z Wartą Sieradz 2:2, a bramkę na wagę remisu strzeliła w ostatniej akcji spotkania. Dzięki porażce Broni Radom Pogoń zapewniła już sobie awans do II ligi!
Oficjalne otwarcie nowego stadionu rozpoczęło się o godzinie 13:00 od przemówień i występów artystycznych. Pierwsze spotkanie na nowym obiekcie pomiędzy Pogonią Siedlce a Wartą Sieradz rozpoczęło się o godzinie 15:00. Mecz obfitował w wiele bardzo ładnych akcji i a także piłkarze pokazali charakter. Bramki strzelone w końcówce spotkania które już wielu uznawało za przegrane. Jednak zawodnicy wierzyli do końca w sukces i osiągneli cel. GRATULUJĘ AWANSU 

Fragmenty meczu

środa, 1 czerwca 2011

Otwarcie sali białej



28 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Przecięcia wstęgi dokonali: Prezydent Wojciech Kudelski i jego zastępcy Jarosław Głowacki i Anna Sochacka, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Karaś oraz poseł Sejm na RP Jacek Kozaczyński oraz wicestarosta Powiatu Sokołowskiego Marta Sosnowska. Uroczystości inauguracyjne uświetniły występy siedleckich artystów. Swój program artystyczny zaprezentował Alternatywny Teatr Tańca LUZ oraz grupa piosenki poetyckiej A' Propos.
Oddana do użytku po kapitalnym remoncie Sala Biała Miejskiego Ośrodka Kultury mieszcząca się przy ulicy Pułaskiego 6. zyskała nowy, elegancki wystrój. Zmienił się układ pomieszczeń na parterze, budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Dzięki platformie i windzie mogą one z bez przeszkód dostać się do środka. Poprawił się również komfort pracy artystów, powiększono garderobę, którą wyposażono w toaletę oraz prysznic. Dobudowano drugą klatkę schodową. Reprezentacyjna Sala Biała będzie pełnić swoje wcześniejsze funkcje jako miejsce koncertów, wystaw, spotkań i uroczystości. Koszt remontu całego obiektu zamknął się w kwocie 5,2 miliona złotych.

Reprezentacja Powiatu Sokołowskiego u Prezydenta

25 maja br., z okazji Dnia Samorządowca obchodzonego w maju,  w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyło się spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z władzami samorządowymi. Powiat Sokołowski reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Antoni Czarnocki oraz Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk.

Święto samorządu to dzień triumfu wspaniałej, mądrej idei, która przeorała polską rzeczywistość i budowała nowe możliwości – powiedział prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z samorządowcami. Prezydent z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odznaczył zasłużonych działaczy.
Bronisław Komorowski powiedział, że doszło do porozumienia między rządem a samorządowcami w sprawie ograniczenia deficytu. Jest pozytywna odpowiedź, także na mój list skierowany do pana premiera, w postaci zapowiedzianego i już częściowo uzgodnionego rozwiązania kompromisowego - pomiędzy władzą centralną państwa polskiego a samorządowcami odpowiedzialnymi za mniejsze ojczyzny - dotyczącego kwestii finansów – zaznaczył prezydent.
W ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu udało się znaleźć rozwiązanie, o które zabiegałem – porozumienie w kwestii wspólnoty myślenia o tym, co stanowi zagrożenie dla państwa polskiego – więc nadmierne zadłużenie – a potrzebą znalezienia rozwiązań, które by nie ograniczały szans na inwestycje także na poziomie właśnie samorządu – mówił Bronisław Komorowski.
Zaznaczył, jednocześnie, że diabeł tkwi w szczegółach. – Deklaruję Państwu, że będę w dalszym ciągu w tej sprawie czuwał, pilnował i reprezentował właśnie ten punkt widzenia, że trzeba szukać rozwiązań kompromisowych, a więc takich, które uwzględniają i potrzeby państwa jako całości, ale także potrzeby i szanse na realizację ważnych zamysłów na poziomie samorządowym – zapewnił prezydent.
W czasie spotkania prezydent i obecni w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego samorządowcy uczcili pamięć zmarłego w środę Marka Nawary, byłego marszałka województwa małopolskiego.

Źródło: http://www.prezydent.pl/aktualnosci

Wizyta u OSP

Raz na pięć lat strażacy – ochotnicy wybierają władze oddziałów gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Takie zebrania – na których podsumowywano kończące się kadencje i przeprowadzono wybory – odbywały się w miesiącu maju we wszystkich gminach powiatu sokołowskiego.

Były to też doskonałe okazje do wręczenia okolicznościowych odznaczeń i wyróżnień najbardziej zasłużonym druhom z OSP. Uczestnikami spotkań sprawozdawczo – wyborczych byli Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk i Wicestarosta Sokołowski Marta Sosnowska. Brali w nich udział także: Minister Rolnictwa Marek Sawicki, Poseł na Sejm RP Krzysztof Borkowski i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
Na terenie powiatu sokołowskiego działa 80 jednostek OSP, w których czynnie działa 1997 członków. W ramach struktur OSP w powiecie funkcjonują 3 drużyny kobiece (55 członków) i 14 drużyn młodzieżowych (216 członków). 15 jednostek funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym.  Ewenementem OSP na skalę krajową jest Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego, działająca w OSP Kupientyn. Tego typu grupy w strażach ochotniczych to w Polsce rzadkość. A jak pokazują wyniki ogólnopolskich zawodów, płetwonurkowie z Kupientyna z powodzeniem rywalizują z kolegami z jednostek PSP.
Strona Powiatu Sokołowskiego