Święto samorządu to dzień triumfu wspaniałej, mądrej idei, która przeorała polską rzeczywistość i budowała nowe możliwości – powiedział prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z samorządowcami. Prezydent z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odznaczył zasłużonych działaczy.
Bronisław Komorowski powiedział, że doszło do porozumienia między rządem a samorządowcami w sprawie ograniczenia deficytu. Jest pozytywna odpowiedź, także na mój list skierowany do pana premiera, w postaci zapowiedzianego i już częściowo uzgodnionego rozwiązania kompromisowego - pomiędzy władzą centralną państwa polskiego a samorządowcami odpowiedzialnymi za mniejsze ojczyzny - dotyczącego kwestii finansów – zaznaczył prezydent.
– W ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu udało się znaleźć rozwiązanie, o które zabiegałem – porozumienie w kwestii wspólnoty myślenia o tym, co stanowi zagrożenie dla państwa polskiego – więc nadmierne zadłużenie – a potrzebą znalezienia rozwiązań, które by nie ograniczały szans na inwestycje także na poziomie właśnie samorządu – mówił Bronisław Komorowski.
Zaznaczył, jednocześnie, że diabeł tkwi w szczegółach. – Deklaruję Państwu, że będę w dalszym ciągu w tej sprawie czuwał, pilnował i reprezentował właśnie ten punkt widzenia, że trzeba szukać rozwiązań kompromisowych, a więc takich, które uwzględniają i potrzeby państwa jako całości, ale także potrzeby i szanse na realizację ważnych zamysłów na poziomie samorządowym – zapewnił prezydent.
W czasie spotkania prezydent i obecni w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego samorządowcy uczcili pamięć zmarłego w środę Marka Nawary, byłego marszałka województwa małopolskiego.
Źródło: http://www.prezydent.pl/aktualnosci
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz