niedziela, 22 maja 2011

Obchody 3 maja w powiecie sokołowskim

W  Sokołowie Podlaskim uroczystości rocznicowe z okazji Święta 3 Maja rozpoczęły się o godzinie 12.30 Mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele Konkatedralnym. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, poczty sztandarowe i przedstawiciele środowisk kombatanckich, instytucji i organizacji działających na terenie powiatu sokołowskiego oraz mieszkańcy powiatu. Po Mszy św.  jej uczestnicy przeszli ulicami Sokołowa Podlaskiego, a delegacje złożyły kwiaty pod: pamiątkową tablicą przy ul. Kilińskiego,  Pomnikiem AK oraz Pomnikiem Ks. S. Brzóski.





Głównym punktem uroczystości w Sokołowie Podlaskim było spotkanie pod Pomnikiem Niepodległości w parku im. Adama Mickiewicza. Rozpoczął je Burmistrz Bogusław Karakula który powiedział piękne przemówienie. Potem kwiaty pod pomnikami złożyli: Senator RP Waldemar Kraska wraz z Posłem na Sejm RP Bogusławem Kowalskim, Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  delegacje PSL  - Zarząd Powiatowy i Zarząd Sokołów Podlaski, Burmistrz Bogusław Karakula z delegacją, Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk z Wicestarostą Martą Sosnowską i Przewodniczącym Rady Powiatu Antonim Czarnockim,  Wójt Gminy Sokołów Podlaski  Marcin Pasik z delegacją,  delegacje Światowego i Krajowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Sokołów Podlaski, Związek Sybiraków oddz. Sokołów Podlaski, Niezależnego Samorządnego  Związku Zawodowego „Solidarność”, delegacje PiS oraz PO, Nadleśnictwa, Komendy Powiatowej Policji, , Komendy Powiatowej PPSP oraz OSP „Cukrownia” w Sokołowie Podlaskim, a także delegacje sokołowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zródlo: Strona Powiatu Sokowskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz